Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2013

7 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΑΥΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ

Με κύριο χαρακτηριστικό τις πολυάριθμες και ιδιαίτερα υψηλού επιπέδου συμμετοχές και σύμμαχο τις άριστες καιρικές συνθήκες πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 28 και 29 Σεπτεμβρίου στη Θεσσαλονίκη οι 21οι Διεθνείς Αγώνες Κωπηλασίας «21th  International Rowing Regatta Alexander the Great» .Στους αγώνες που διοργάνωσε για 21η χρονιά ο Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης και αποτελούν την μοναδική ετήσια διεθνή διοργάνωση κωπηλασίας στη χώρα μας, πήραν μέρος περισσότεροι από 350 αθλητές, από 19 σωματεία της Ελλάδας, 5 της Βουλγαρίας και  3 της Κύπρου.
Από το Ναυτικό Όμιλο Κατερίνης συμμετείχαν στη σημαντική αυτή διοργάνωση 27 αθλητές, από τους οποίους οι 15 κατέκτησαν μια θέση στο βάθρο τω νικητών, ενώ η συνολική εμφάνιση της ομάδας ήταν ιδιαίτερα καλή με μετάλλια σε 7 αγωνίσματα και πολλά πλασαρίσματα στους τελικούς.